Dráty na plot odstraší každého

Že drátěný plot nikdy nemůže být tak pevný jako plot betonový je zřejmé. V mnoha případech ale drátěný plot může působit jako velmi těžko překonatelná překážka a právě to je dílem ostnatých drátů, které lze na drátěné ploty umístit. Výsledkem je plot, jehož přelezení si každý dobře rozmyslí.

Ostnatý drát, který byl patentován v roce 1874, má po celé délce v pravidelných odstupech rozmístěny ostré hroty. Jeho modernější kolega, žiletkový drát, má místo hrotů „žiletky“, ostré kousky plechu. Žiletkový drát je stejně jako ostnatý drát vyroben z pozinkovaného drátu a plechu, takže jeho životnost je dlouhá.

Kde použít dráty na ploty?

Hlavní funkcí ostnatého či žiletkového drátu není překvapivě trhat, ale odstrašovat. Přítomnost ostnatého drátu na drátěném plotě nedělá z vašeho pozemku nedobytnou pevnost, ale přinejmenším odradí všechny, kdo by měli v úmyslu přijít na nezvanou návštěvu. Využití plotů s ostnatým drátem je proto jasné – letiště, věznice, vojenské prostory, apod. Oplocení ostnatým drátem vyžaduje kotevní sloupky a skoby. Pokud nechcete odrazovat lupiče, ale pouze vaše domácí mazlíčky, pořiďte si spíše okrasné pletivo.

Brány, branky a vrata

Vrata, brány a branky se vyrábějí ve standardních rozměrech nebo je firma vyrobí podle přání a požadavků zákazníka. Nejčastější rozměny pro brány jsou 3600mm x 1000mm nebo 3600mm x 2000mm, branky o šířce 1000mm.

Brány a branky můžeme vidět buď vyplétané pletivem, celovýpletové, tzv. psaníčko nebo mohou být celokovové vyplněné plechem.

Pokud sháníte nějaké brány, branky a vrata můžete se podívat na nabídku firmy Boppe, která je na oplocení a stavbu plotů specialista.

 

Potřebujete poradit? Kontaktuje nás.