Lesnické pletivo odradí lesní zvěř

Lesnické pletivo je specifický typ pletiva na plot, které se využívá v lesnictví. Je tomu tak proto, že pletivo má v dolní části zhuštěná oka, takže brání vniku malých zvířat a škůdců do chráněného území. Větší oka v horní části lesnického pletiva pak zase odradí od návštěvy ohrazeného pozemku jeleny, ale i lidi. Lesnické Pletivo je vyrobeno z pozinkovaného drátu a seženete ho v rolích po 50 metrech.

Výhodou lesnického pletiva je kromě jeho specifického zhuštění ok také velká pružnost. Tu oceníte zejména tehdy, když pozemek, který chcete oplotit, nemá rovný terén. Lesnické pletivo se výborně přizpůsobí jakékoli nerovnosti. Další výhodou je také snadná manipulace s pletivem bez toho, aniž by došlo k jeho poškození.

Kam se hodí lesnické pletivo?

Jak vyplývá ze samotného názvu pletiva, lesnické pletivo je ideální pro oplocení farem, polí, pastvin, zabrání také vniku zvěře k dálnicím, železnicím či staveništím. Lesnické pletivo je levné a seženete ho v různých výškách, takže je možné ho použít prakticky všude. Jako ochrana záhonků třeba před domácími mazlíčky se ale častěji používá tzv. okrasné pletivo.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.